Klimatyzacja - montaż, czyszczenie i serwis klimatyzacji Nowy Sącz, Bochnia, Brzesko i Limanowa

Korzyści montażu klimatyzacji

Klimatyzacja daje możliwość dostosowania parametrów powietrza do indywidualnych potrzeb użytkownik – bez względu na to, czy wybiera się hit sezonu taki jak klimatyzatory przenośne, czy chodzi o klimatyzatory kanałowe lub standardowe klimatyzatory ścienne, takie jak Fuji Electric. Po wentylacji (dostarczeniu odpowiedniej ilości tlenu i usunięciu zanieczyszczeń) to drugi proces stwarzający poczucie komfortu w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza, które umożliwia klimatyzacja dla domu, możemy nie tylko wydajniej pracować, ale również lepiej wypoczywać. Klimatyzatory pokojowe, takie jak klimatyzer przenośny lub klimatyzer kasetonowy dają możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniach, ale również możemy zmniejszać poziom wilgotności dzięki funkcji dry, pomaga to zapobiec powstawaniu grzybów i pleśni. Dodatkowym atutem korzystania z klimatyzatorów jest oczyszczanie powietrza z pyłu dzięki zastosowanym filtrom w urządzeniach.
Klimatyzacja Bochnia
To skuteczne oczyszczacze powietrza, które zastępują lub uzupełniają środki do czyszczenia. Znaczna część klimatyzatorów dostępnych na rynku wyposażona jest również w jonizatory, które usuwają z powietrza drobne pyłki czy też nieprzyjemne zapachy. Dobrze zaprojektowana klimatyzacja schłodzi pomieszczenia w okresach ciepłych, ale również ogrzeje w okresach zimnych.

Profesjonalny montaż klimatyzacji – krok po kroku

Odpowiednio dobrane miejsce montażu klimatyzacji jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych ma ogromny wpływ na późniejsze użytkowanie. Dobrze zaplanowany układ nie może stwarzać warunków dyskomfortu przez nadmierny przepływ powietrza (hałas, szum) lub bezpośrednie skierowanie strumienia powietrze w strefę przebywania ludzi (sztuczny „przeciąg”). Jednocześnie wymagane jest, aby jednostka wewnętrzna schłodziła całą przestrzeń, do której została zaprojektowana (całe pomieszczenie lub nawet kilka pomieszczeń). Jednostka zewnętrzna, powinna być zamontowana w „możliwie” najkrótszej odległości od jednostki wewnętrznej, zmniejsza to straty chłodu/ciepła, a więc obniża koszty użytkowania. Przy montażu jednostki zewnętrznej należy pamiętać o odprowadzeniu skroplin oraz doprowadzeniu zasilania. Dobór odpowiedniego urządzenia do stawianych wymagań i możliwości finansowych jest nierzadko dużym wyzwaniem. Odpowiednio zbilansowana instalacja oraz dobrane urządzenie pozwoli zaoszczędzić zarówno przy zakupie urządzenia, jak również przy późniejszej eksploatacji.

Serwis klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji

Podstawą długiego, higienicznego i bezawaryjnego działania klimatyzatora jest jego regularny serwis. Przynajmniej raz na pół roku powinno się wykonać profesjonalny serwis, wynika to z faktu, że powietrze, jakie przepływa przez urządzenie posiada w sobie różne zanieczyszczenia takie jak zarodniki grzybów, kurz czy bakterie, które mogą osiadać na elementach klimatyzatora takich jak np. wentylator i rozprzestrzeniać te zanieczyszczenia po pomieszczeniach. Dodatkowo zabrudzenia agregatów obniżają jego sprawność oraz efektywność co podnosi koszty użytkowania. Najlepszym wyborem jest przeprowadzenie serwisu jesienią oraz wiosną. Fachowcy zalecają dokładnie przełom września i października oraz przełom marca i kwietnia.

Jakie mogą być skutki zaniedbania czyszczenia i serwisu klimatyzacji?

Zaniedbanie klimatyzacji może mieć negatywne skutki, wykraczające daleko poza zwyczajne zaniedbanie urządzenia. Przede wszystkim, wewnątrz klimatyzatora panują warunki, które doskonale sprzyjają rozwojowi bakterii czy zarazków. Ich obecność rzecz jasna niekorzystanie wpływa na jakość powietrza, jakie znajduje się w pomieszczeniach. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może z kolei obniżyć jakość życia, pogorszyć ogólne samopoczucie a nawet być przyczyną pojawienia się chorób. To jednak nie jedyny skutek braku regularnej i odpowiedniej pielęgnacji, jaką jest serwis klimatyzacji. Kolejną rzeczą, która może być powodowana niewystarczającym czyszczeniem jest szybsza eksploatacja urządzenia. Klimatyzacja, która nie jest serwisowana zwyczajnie szybciej się niszczy. Co więcej, brudne i zaniedbane urządzenie działa także znacznie głośniej. Warto wspomnieć także, że niestety brak regularnego czyszczenia może powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Obecność zarazków a nawet pleśni sprawia, że powietrze jest złej jakości i może być nawet niebezpieczne dla zdrowia.

Jakie czynności powinny być wykonane w ramach serwisu klimatyzacji?

W ramach profesjonalnego serwisu powinny być wykonane przede wszystkim następujące czynności:

 • Czyszczenie skraplaczy – – te elementy znajdują się najczęściej na zewnątrz domu. Z tego powodu narażone są na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Brud może niestety powstrzymywać swobodny przepływ powietrza, który jest niezbędny dla maksymalnie wydajnego działania urządzenia. Dzięki temu urządzenie nie zacznie pobierać większej ilości prądu a ryzyko awarii klimatyzacji spadnie.
 • Czyszczenie parownika – ten element jest częścią wewnętrzną klimatyzatora. Jego odpowiednie czyszczenie powinien zawierać każdy profesjonalny serwis klimatyzacji. Parownik powinien być także odgrzybiany i dezynfekowany.
 • Odgrzybianie klimatyzacji – pojawienie się grzybów w urządzeniu jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Z tego powodu warto dbać o odgrzybianie klimatyzacji. Najczęściej oferowane są trzy metody: piankowa, polegająca na spryskaniu grzybobójczą pianką, ozonowanie, czyli wykorzystanie ozonu oraz metoda ultradźwiękowa.

Co jeszcze warto wiedzieć o czyszczeniu klimatyzacji?

Dobrze wykonany serwis i czyszczenie klimatyzacji wydłuża żywotność urządzenia oraz poprawia parametry pracy (zwiększa jego sprawność i obniża koszty eksploatacji). Czynności jakie powinien obejmować prawidłowo wykonany przegląd wraz z serwisem i czyszczeniem obejmuje między innymi takie czynności jak:
 • sprawdzenie jakości mocowania agregatu
 • czyszczenie skraplacza
 • czyszczenie parownika wraz z dezynfekcją preparatem antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym
 • sprawdzenie drożności odprowadzenia skroplin
 • sprawdzenie izolacji rurek chłodniczych
 • sprawdzenie jakości połączeń elektrycznych
 • sprawdzenie ciśnień roboczych
 • sprawdzenie parametrów elektrycznych
 • sprawdzenie poprawności działania pilota/sterownika.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Pomimo że niektóre z czynności konserwacyjnych, jak czyszczenie filtrów można wykonać samodzielnie, profesjonalne czyszczenie klimatyzacji jest niezbędne dla jej prawidłowego i bezpiecznego działania. Rzecz jasna, nie da się jednoznacznie określić ceny tych działań. W zależności od rodzaju urządzenia i środków czyszczących, jakie są używane oraz tego, jakie czynności zostały wykonane cena może rosnąć lub spadać. Zazwyczaj jednak kwota ta wynosi około 250 zł. Warto pamiętać, że czyszczenie klimatyzacji jest niezbędne do jej prawidłowego i bezawaryjnego działania, co więcej, wykonuje się je rzadko. Warto zatem zainwestować w żywotność urządzenia poprzez profesjonalny serwis klimatyzacji.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę klimatyzacji?

Bez względu na to, czy potrzebujesz klimatyzatory domowe, czyli jednostki wewnętrzne takie jak klimatyzator kanałowy, czy coraz częściej stosowany klimatyzator kasetonowy, w naszej ofercie znajdziecie produkty, które spełnią wszystkie potrzeby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferujemy asortyment, który obejmuje również centrale wentylacyjne, coraz częściej wykorzystywane osuszacze powietrza, czy jednostki zewnętrzne. Posiadamy również szafy parowe czy kurtyny powietrzne. By sprostać wszystkim wymaganiom, oferujemy również pompy ciepła czy klimatyzatory podstropowe, które dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Kup w naszym sklepie internetowym bo:

 • u nas klimatyzację możesz mieć już od 3500 zł netto (wraz z montażem)
 • do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie
 • urządzenia montujemy od poniedziałku do soboty w godzinach dogodnych dla klienta
 • na zamontowane przez nas urządzenia udzielamy do 7 lat gwarancji
 • nie uciekniemy przed „ciężkim” montażem
 • zostawimy po sobie porządek
 • proponujemy takich producentów jak: MIDEA, KLIMATYZATORY MITSUBISHI, TOSHIBA, SAMSUNG, LG, GREE, DAIKIN, MISTRAL, KAISAI, KLIMATYZATORY AUX (FREEDOM)
 • pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w doborze oraz montażu odpowiednich urządzeń
 • <ofertę złożymy za darmo => więc czemu nie zapytać?

Warto zwrócić uwagę również na takie aspekty jak darmowa dostawa oraz obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie.

Kropką nad i naszej oferty jest szeroki asortyment nie tylko, jeśli chodzi o typy klimatyzatorów i pozostałych sprzętów. Znajdziesz u nas nie tylko klimatyzatory typu split, w swojej ofercie posiadamy również klimatyzatory stojące (konsola), kasety podwieszane, klimatyzatory multi split oraz urządzenia kanałowe. Istotne znaczenie mają również marki oferowanych produktów. Oferujemy między innymi produkty Mitsubishi electric, Mitsubishi heavy industries, Midea, LG, Gree, Aux, Kaisai i wiele innych.

Popularne realizacje w Bochni

Popularne realizacje w Brzesku

Popularne realizacje w Nowym Sączu

Popularne realizacje w Limanowej

Klimatyzacja - najczęściej zadawane pytania

Koszt klimatyzacji uzależniony jest od: wybranego producenta oraz modelu, mocy urządzenia, długości instalacji, trudności montażu. Podstawowy klimatyzator o mocy 2,5kW z montażem przez ścianę można nabyć już od 3500zł netto.

Źle nastawiona klimatyzacja może powodować przeziębienia oraz zapalenia dróg oddechowych. Poprawnie ustawiona klimatyzacja nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

W zależności od usytuowania jednostki zewnętrznej oraz warunków pracy urządzenia wewnętrznego profesjonalny serwi należy wykonywać od 1 do 3 razy rocznie. Najczęściej jest to jeden serwis w roku przed sezonem chłodniczym. Użytkownik pod żadnym pozorem nie powinien sam wykonywać prac związanych z czyszczeniem i serwisowaniem klimatyzacji.

Do montażu klimatyzacji wymagane są: uprawnienia personalne F-GAZ, Certyfikat F-gaz na firmę, uprawnienia SEP elektryczne, Autoryzacja producenta urządzeń które montujemy, Uprawnienia do lutowania, Uprawnienia do napełniania butli.

Czas montażu uzależniony jest od ilości instalacji i jej skomplikowania. Najprostszy montaż urządzenia z przewiertem przez ścianę to kwestia nawet 3h, natomiast z bardziej skomplikowanym montażem i rozbudowaną instalacją na kilka urządzeń montaż może potrwać nawet 2-3dni.

Koszt pełnego serwisu obejmującego: czyszczenie, odgrzybienie, kontrolę parametrów pracy (ciśnienia, temperatury oraz parametry elektryczne), podłączeń hydraulicznych, połączeń konstrukcyjnych, kontrolę odprowadzenia skroplin to koszt 250-300zł.

Koszt pełnego serwisu obejmującego: czyszczenie, odgrzybienie, kontrolę parametrów pracy (ciśnienia, temperatury oraz parametry elektryczne), podłączeń hydraulicznych, podłączeń konstrukcyjnych, kontrolę odprowadzenie skroplin to koszt 250-300zł. Natomiast jeżeli mamy do czynienia z wyciekiem gazu to koszt może wynieść nawet do 1000zł, ponieważ przed nabiciem gazu chłodniczego należy znaleźć i zlikwidować nieszczelność, a czasem wiąże się to z wymianą instalacji lub kosztowną naprawą urządzenia. Należy pamiętać że do prawidłowo wykonanej instalacji nie dobija się gazu, ponieważ zgodnie z przepisami nie powinien się on dostawać do środowiska.

Samodzielnie można jedynie umyć filtry: po podniesieniu przedniego panelu z łatwością możemy wysunąć filtry powietrza, następnie możemy je przemyć ciepłą wodą a po jego osuszeniu zamontować z powrotem. Czyszczenie agregatu oraz odgrzybianie jednostki wewnętrznej powinno się zlecić firmie, która odpowiada za to urządzenia: podczas takiego serwisu kontrolowane są parametry np. takie jak ilość gazu w urządzeniu. Odpowiednio szybka diagnoza braku gazu w instalacji może zapobiec poważnym uszkodzeniom takim jak zatarcie sprężarki, spalenie płyty czy też uszkodzenie zaworów rozprężnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!
Sprawdź informacje dodatkowe w zakresie: ochrona danych osobowych.
Polityka cookies: przeczytajcie także o zabezpieczeniu plików cookies.

Nasze realizacje montażu klimatyzacji w powiatach nowosądeckim, bocheńskim, brzeskim i limanowskim