Klimatyzacja - montaż, czyszczenie i serwis klimatyzacji Nowy Sącz, Bochnia, Brzesko i Limanowa

Korzyści montażu klimatyzacji

Klimatyzacja daje możliwość dostosowania parametrów powietrza do indywidualnych potrzeb użytkownik – bez względu na to, czy wybiera się hit sezonu taki jak klimatyzatory przenośne, czy chodzi o klimatyzatory kanałowe lub standardowe klimatyzatory ścienne, takie jak Fuji Electric. Po wentylacji (dostarczeniu odpowiedniej ilości tlenu i usunięciu zanieczyszczeń) to drugi proces stwarzający poczucie komfortu w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza, które umożliwia klimatyzacja dla domu, możemy nie tylko wydajniej pracować, ale również lepiej wypoczywać. Klimatyzatory pokojowe, takie jak klimatyzer przenośny lub klimatyzer kasetonowy dają możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniach, ale również możemy zmniejszać poziom wilgotności dzięki funkcji dry, pomaga to zapobiec powstawaniu grzybów i pleśni. Dodatkowym atutem korzystania z klimatyzatorów jest oczyszczanie powietrza z pyłu dzięki zastosowanym filtrom w urządzeniach.
Klimatyzacja

To skuteczne oczyszczacze powietrza, które zastępują lub uzupełniają środki do czyszczenia. Znaczna część klimatyzatorów dostępnych na rynku wyposażona jest również w jonizatory, które usuwają z powietrza drobne pyłki czy też nieprzyjemne zapachy. Dobrze zaprojektowana klimatyzacja schłodzi pomieszczenia w okresach ciepłych, ale również ogrzeje w okresach zimnych.

Profesjonalny montaż klimatyzacji – krok po kroku

Odpowiednio dobrane miejsce montażu klimatyzacji jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych ma ogromny wpływ na późniejsze użytkowanie. Dobrze zaplanowany układ nie może stwarzać warunków dyskomfortu przez nadmierny przepływ powietrza (hałas, szum) lub bezpośrednie skierowanie strumienia powietrze w strefę przebywania ludzi (sztuczny „przeciąg”). Jednocześnie wymagane jest, aby jednostka wewnętrzna schłodziła całą przestrzeń, do której została zaprojektowana (całe pomieszczenie lub nawet kilka pomieszczeń). Jednostka zewnętrzna, powinna być zamontowana w „możliwie” najkrótszej odległości od jednostki wewnętrznej, zmniejsza to straty chłodu/ciepła, a więc obniża koszty użytkowania.

Przy montażu jednostki zewnętrznej należy pamiętać o odprowadzeniu skroplin oraz doprowadzeniu zasilania. Dobór odpowiedniego urządzenia do stawianych wymagań i możliwości finansowych jest nierzadko dużym wyzwaniem. Odpowiednio zbilansowana instalacja oraz dobrane urządzenie pozwoli zaoszczędzić zarówno przy zakupie urządzenia, jak również przy późniejszej eksploatacji.

Serwis klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji

Dobrze wykonany serwis i czyszczenie klimatyzacji wydłuża żywotność urządzenia oraz poprawia parametry pracy (zwiększa jego sprawność i obniża koszty eksploatacji). Czynności jakie powinien obejmować prawidłowo wykonany przegląd wraz z serwisem i czyszczeniem obejmuje między innymi takie czynności jak:

 • sprawdzenie jakości mocowania agregatu
 • czyszczenie skraplacza
 • czyszczenie parownika wraz z dezynfekcją preparatem antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym
 • sprawdzenie drożności odprowadzenia skroplin
 • sprawdzenie izolacji rurek chłodniczych
 • sprawdzenie jakości połączeń elektrycznych
 • sprawdzenie ciśnień roboczych
 • sprawdzenie parametrów elektrycznych
 • sprawdzenie poprawności działania pilota/sterownika

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę klimatyzacji?

Bez względu na to, czy potrzebujesz klimatyzatory domowe, czyli jednostki wewnętrzne takie jak klimatyzator kanałowy, czy coraz częściej stosowany klimatyzator kasetonowy, w naszej ofercie znajdziecie produkty, które spełnią wszystkie potrzeby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferujemy asortyment, który obejmuje również centrale wentylacyjne, coraz częściej wykorzystywane osuszacze powietrza, czy jednostki zewnętrzne. Posiadamy również szafy parowe czy kurtyny powietrzne. By sprostać wszystkim wymaganiom, oferujemy również pompy ciepła czy klimatyzatory podstropowe, które dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Kup w naszym sklepie internetowym bo:

 • u nas klimatyzację możesz mieć już od 2500 zł netto (wraz z montażem)
 • do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie
 • urządzenia montujemy od poniedziałku do soboty w godzinach dogodnych dla klienta
 • na zamontowane przez nas urządzenia udzielamy do 7 lat gwarancji
 • nie uciekniemy przed „ciężkim” montażem
 • zostawimy po sobie porządek
 • proponujemy takich producentów jak: MIDEA, KLIMATYZATORY MITSUBISHI, TOSHIBA, SAMSUNG, LG, GREE, DAIKIN, MISTRAL, KAISAI, KLIMATYZATORY AUX (FREEDOM)
 • pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w doborze oraz montażu odpowiednich urządzeń
 • <ofertę złożymy za darmo => więc czemu nie zapytać?

Warto zwrócić uwagę również na takie aspekty jak darmowa dostawa oraz obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie.

Kropką nad i naszej oferty jest szeroki asortyment nie tylko, jeśli chodzi o typy klimatyzatorów i pozostałych sprzętów. Znajdziesz u nas nie tylko klimatyzatory typu split, w swojej ofercie posiadamy również klimatyzatory stojące (konsola), kasety podwieszane, klimatyzatory multi split oraz urządzenia kanałowe. Istotne znaczenie mają również marki oferowanych produktów. Oferujemy między innymi produkty Mitsubishi electric, Mitsubishi heavy industries, Midea, LG, Gree, Aux, Kaisai i wiele innych.

Klimatyzacja - najczęściej zadawane pytania

Koszt klimatyzacji uzależniony jest od: wybranego producenta oraz modelu, mocy urządzenia, długości instalacji, trudności montażu. Podstawowy klimatyzator o mocy 2,5kW z montażem przez ścianę można nabyć już od 2500zł netto.

Źle nastawiona klimatyzacja może powodować przeziębienia oraz zapalenia dróg oddechowych. Poprawnie ustawiona klimatyzacja nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

W zależności od usytuowania jednostki zewnętrznej oraz warunków pracy urządzenia wewnętrznego profesjonalny serwi należy wykonywać od 1 do 3 razy rocznie. Najczęściej jest to jeden serwis w roku przed sezonem chłodniczym. Użytkownik pod żadnym pozorem nie powinien sam wykonywać prac związanych z czyszczeniem i serwisowaniem klimatyzacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!
Sprawdź informacje dodatkowe w zakresie: ochrona danych osobowych.
Polityka cookies: przeczytajcie także o zabezpieczeniu plików cookies.

Nasze realizacje montażu klimatyzacji w powiatach nowosądeckim, bocheńskim, brzeskim i limanowskim